Poradnik dla nastoletniego brodacza – broda u nastolatka

Czyli to już ten czas… Masz już dość golenia swojego zarostu. Od jakiegoś czasu włosy na Twojej twarzy są mocniejsze, gęstsze, oraz widoczniejsze. To znaczy, że czas na zapuszczanie. Broda u nastolatka może wyglądać świetnie. Musisz jednak pamiętać o paru rzeczach.

Ale Radek, moje włosy nie są jeszcze gęste i w sumie są średnio widoczne

To znaczy, że może nie powinieneś jeszcze zapuszczać. Na wszystko przyjdzie czas. Jeśli masz dopiero 17/18/19 lat, to śmiało możesz poczekać jeszcze jakiś. Broda, to w dużym stopniu kwestia genów. Jeśli Twój tata, oraz Twoje rodzeństwo mają brodę, to znaczy, że całkiem śmiało i na Ciebie przyjdzie czas.

Raczej szkoda zapuszczać brody, kiedy mamy spore prześwity. Zwłaszcza jeśli chodzisz do szkoły, Twoi znajomi mogą się śmiać. Często popularne są teksty “synu zgól ten koper” itp.

Nie spiesz się

Jak wejdziesz na YouTube i zaczniesz szukać informacji dotyczących brody, znajdziesz filmiki, z których dowiesz się, że musisz mieć brzytwę, piankę do golenia sam musisz zrobić w domu i spoko by było jakbyś miał naturalne olejki do brody. Zazwyczaj Ci dobrze obdarowani przez naturę brodacze mają racje. Chcą Ci dobrze doradzić. Z tą jednak różnicą, że ich filmiki są dla dorosłych mężczyzn, którzy normalnie zarabiają pieniądze.

Jako nastolatek możesz nie mieć zawsze przy sobie wolnych 300 PLN, żeby wydać je na brode, którą zapuszczasz pierwszy raz. Polecam Ci, żebyś szedł swoim tempem i zaczynał z tym co masz.

Co jest potrzebne na start

Podstawą jest maszynka do golenia, oraz pianka. Moim zdaniem Twoim pierwszym większym zakupem powinien być trymer do brody. Trymer jest urządzeniem do przycinania włosów na brodzie. W trymerach często są wymienne nakładki z możliwością regulacji pożądanej długości brody. Urządzenie to pomoże Ci utrzymać Twoją brodę w jak najlepszym wyglądzie.

To ile wydasz na trymer zależy od Twojego budżetu. Ja sobie kupiłem na początku powystawowy zestaw na allegro za około 70 zł, przy czym nowy kosztował około 200. Wszystko działa świetnie do dziś. Ponad 3 lata użytkowania :D.

Jak się golić?

Trymerem skrócisz swoją brodę do pożądanej długości. Maszynką podgolisz dół brody, oraz wyznaczysz górną linie na policzkach. Prawidłowe podgolenie sprawi, że Twoja broda będzie wyglądała dobrze i dodatkowo podkreślisz linie szczęki.

Na powyższym obrazku widzisz dokładnie w jaki sposób powinieneś podgolić sobie dół brody.

Jakie produkty się jeszcze przydadzą?

Świetnie będzie jak sięgniesz po kosmetyki do brody. Dzięki kartaczowi uczeszesz swoją drogę, oraz wskażesz włosom, w którą stronę mają rosnąć. Szampon do brody usunie martwy naskórek. Olejki do brody natomiast nawilżą Twoją skórę pod brodą, oraz zadbają o kondycje włosa. Ale to wszystko z czasem, kiedy będziesz miał na to gotówkę. Wiem, że możesz nie chcieć wydawać masy pieniędzy, a chcesz mieć spoko brodę.

Poniżej znajdziesz moje dwa filmiki dotyczące brody. Na pewno Ci się przydadzą.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: