Jak zadbać o higienę jamy ustnej u mężczyzn

Higiena jamy ustnej jest ekstremalnie ważna. Jej zaniedbanie ograniczy naszą pewność siebie. Jeśli będzie moment, w którym chcemy z kimś rozmawiać i wiemy, że nam nieprzyjemnie pachnie z ust, to będziemy chcieli się zapaść pod ziemie. Odpowiednie dbanie o zęby sprawi też, że w przyszłości nie będziemy musieli chodzić tak często do dentysty.

Odwiedzaj dentyste

Kiedy jesteśmy młodsi, to nasi rodzicie nas pilnują, żebyśmy raz – dwa razy w roku chodzili do dentysty. Kiedy jednak jesteśmy doroślejsi i nie mamy nikogo nad głową, to różnie to bywa. Jest to błędem, ponieważ brak wizyt może się po jakimś czasie konkretnie odbić na stanie naszych zębów.

Zadbaj na własną rękę o higienę

Starannie szczotkuj zęby

3 minuty z zegarkiem w ręku, oraz dokładne czyszczenie to absolutna podstawa. Sięgnięcie po lepszą szczoteczkę będzie dobrym rozwiązaniem. Pamiętaj też o tym, aby znaleźć odpowiednią miękkość w szczoteczce.

Nitkowanie zębów

Samo szczotkowanie nie wystarczy. Nić dentystyczna wejdzie w przestrzenie międzyzębne, do których szczoteczka nie ma dostępu. Nić usunie resztki jedzenia, oraz polepszy zapach naszych ust.

Sięgnij po płyn do płukania ust

Płyn do ust dojedzie w miejsca, o których szczoteczka i nić mogą tylko pomażyć.

Czyszczenie języka

Często kiedy mamy problem z nieprzyjemnym zapachem z ust, problem tkwi w białych punktach na języku. Punkty te są w dużym stopniu odpowiedzialne za brzydki zapach. Pamiętaj, żeby język wyczyścić przed myciem reszty zębów.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: