Jak zacząć chodzić na siłownie

Panowie, zastanawiacie się jak zacząć chodzić na siłownie?
Z własnego doświadczenia wiem, że pójście na siłownie jest czymś co nas może początkowo przerażać. Sam nie wiedziałem co mam robić na siłowni będąc tam pierwszy raz. Nie mówię tutaj tylko o ćwiczeniach. Jak się ubrać, żeby nie wyglądać jak ciota, jakie buty założyć. Czy mam wziąć ze sobą ręcznik, czy nie? Zastanawiałem się nawet czy przyrznice będą otwarte, i wszyscy będą widzieć nagiego mnie. Przygotowałem dla Was poradnik, który sprawi, że nie będziecie czuć się zagubieni idąc pierwszy raz na siłke. Nie znajdziesz tutaj przykładów ćwiczeń, nie jestem dobry w doradzaniu w tych tematach.

Nikogo nie interesujesz.

Jesteś grubszy i myślisz, że ludzie będą się z Ciebie śmiali? Nope. Nie będą. Nie zwrócą na Ciebie uwagi. A może boisz się, że ktoś podpatrzy jak błędnie robisz ćwiczenia? Nie sądzę. Na siłowni każdy patrzy na siebie, i rozgląda się czy inni na niego patrzą. Mało kto się Tobą nie zainteresuje. Zdarzyło mi się dwa razy, że ktoś do mnie podszedł i zasugerował, że powinienem inaczej robić ćwiczenie.

Ubiór nie jest ważny

Na siłowni większość osób wygląda podobnie. Krótkie spodenki bawełniane/ ortalionowe + sportowa koszulka lub zwykły t-shirt. Sam chodzę ubrany w zwykłej koszulce. Powinieneś założyć buty sportowe… i to tyle. Zgaduje, że minimum 2 z 3 rzeczy już masz. Powinieneś czuć się wygodnie.

Co ze sobą wziąć?

Mój stały zestaw wygląda następująco:
– Buty do ćwiczenia
– Krótkie spodenki
– Koszulka
– Gumka do spięcia włosów
– Butelka wody
– Bielizna na przebranie
– Ręcznik
– Żel pod prysznic
– Klapki
– Słuchawki

Zasady na siłowni

Jest parę rzeczy, do których powinieneś się stosować na siłowni.

Sprzątaj po sobie. W tym pomoże Ci ręcznik, który możesz wziąć ze sobą na siłownie. Jeżeli mocno się spocisz sprzęt na którym ćwiczyłeś, wyczyść go. Na niektórych siłowniach może być spray + ręcznik papierowy do czyszczenia. Jeśli nie ma – wytrzyj ręcznikiem. Nikt nie lubi brudasów

Nie zajmuj sprzętu za długo. Będą na początku na siłowni będziesz dopiero poznawał swoje możliwości. Wiele osób na początku ma długie przerwy między seriami. To jest bardzo irytujące gdy czekasz na jakiś sprzęt, a ktoś po prostu siedzi na nim, ale go nie używa. Czasem czeka na przypływ siłe, ale zdecydowanie częściej siedzi na telefonie

Na siłowni jesteś na ty. Nie mówisz dzień dobry proszę Pana. Mówisz cześć. Czy to do innych ćwiczących, czy do personelu. jest bardzo luźna atmosfera. Niektórzy wchodząc do szatni mówią na głos do wszystkich cześć. Byłem na siłowni, na której każdy tak robił, ale zdecydowanie częściej się tego nie stosuje.

Odkładaj rzeczy na miejsce. Jeżeli zabrałeś jakąś rzecz z jednego końca sali, odłóż to później w to samo miejsce.

Jak to z tymi prysznicami

Czy wszyscy będą Cię widzieć nagiego? Odpowiedź brzmi i tak, i nie. Nie spotkałem się jeszcze nigdy z w pełni otwartym prysznicem. Najczęściej prysznice są od siebie odgrodzone ściankami, lub są kabiny do mycia się.

ak się przygotować na pierwsze wyjście

Za pierwszym razem najlepiej będzie jeżeli zabierze Cię ktoś ze sobą. Przykładowo kolega, który już trochę chodzi. On dokładnie pokaże Ci jak zacząć chodzić na siłownie. Jeżeli masz stres, a sam idziesz na siłownie, to zaczynaj ćwiczyć powoli. Pierwszego dnia skup się na bieżni, i obserwuj jakie ćwiczenia wykonują ludzie na maszynach obok. Stopniowo zaprzyjaźniaj się ze sprzętem. Nie zapomnij wziąć wody ze sobą.

Jak nauczyć się ćwiczeń

YouTube przychodzi z pomocą. Jest masa filmików, które nakierują Cię na to jak ćwiczyć efektownie. Poszukaj materiałów, które pomogą Ci znaleźć suplementy, które pomogą Ci w osiągnięciu celu (białko, kreatyna).

Polecam Ci TrenrTv na YouTube. Oprócz tego, że na swoim przykładzie pokazuje jak zbudować świetną sylwetkę, to dodatkowo tłumaczy jak nie popełniać błędów. Oczywiście jest jeszcze masa innych kanałów na YT,

A co z wirusem?

Każda siłownia musiała się dostosować do narzuconych przez rząd nakazów. U mnie na siłowni jest nakazane żeby ćwicząc zachować odstęp i nie używać sprzęty obok, którego ktoś ćwiczy. Są też płyny dezynfekcyjne do przecierania sprzętu. Przed i po użyciu maszyny możemy dokładnie spryskać wszystko wodą. Oczywiście należy dokładnie zwracać uwagę na to co się dzieje dookoła nas i starać się nie przebywać blisko innych.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: