Cera u mężczyzny – Znajdź swój typ

Panowie,
Czy wiesz jak ważna jest cera u mężczyzny? Wielu mężczyzn nie ma pojęcia, jak ważne jest dbanie o swoją twarz. Część mężczyzn wychodzi z założenia, że jest to niemęskie i wstyd czyścić twarz. Kobiety w Polsce bardzo dbają o swoją twarz i zwracają uwagę na to, jaki stan ma Twoja skóra na twarzy. Twoja skóra się brudzi, moja skóra się brudzi, i skóra u każdego mężczyzny się brudzi.

Skóra na twarzy mężczyzn jest o 25% grubsza niż skóra kobiet, dlatego powinniśmy używać kosmetyków skierowanych do mężczyzn. Sam przez długi czas myślałem, że to bzdety i marketing. Niestety cera u mężczyzny jest inna. Kosmetyki damskie (pożyczone od mamy, lub dziewczyny) mogą być używane na start, kiedy chcesz sprawdzić czy dany typ kremu dobrze współpracuję na Twoim ciele. Na dłuższą metę, lepiej żebyś skupił się na typowo męskich produktach. To nie marketing. To potrzeby naszego męskiego ciała!

Są 4 typy cery u mężczyzny: Sucha, Tłusta, Wrażliwa i Normalna. Są też kombinacje tych typów. Rodzaj skóry może się zmienić z czasem. To, że teraz masz twarz suchą, nie znaczy, że za 2 lata dalej tak będzie. Dziś skupimy się na tym żebyś ustalił swój typ cery i dobrał do tego odpowiednie kosmetyki. To ważne, ponieważ różne typy potrzebują rożnego traktowania.

Cera Mieszana U Mężczyzny

Najprościej mówiąc, cera mieszana to połączenie cery suchej i cery tłustej. Skóra sucha występuje na policzkach i skroniach. Skóra tłusta w tzw. strefie “T” , czyli na czole, brodzie, i nosie.

W przypadku skóry mieszanej powinieneś zwrócić uwagę, żeby pianka do golenia i balsam nie miały alkoholu. Cera mieszana jest dosyć skomplikowana w pielęgnacji. Aby pielęgnacja cery mieszanej była skuteczna, powinieneś określić, gdzie Twoja skóra potrzebują nawilżenia (fragment suchy), a gdzie oczyszczenia (fragment tłusty). Problemem mieszanej cery są często zaskórniki, krostki i inne niedoskonałości. Często skóra mieszana wymaga dwóch różnych kosmetyków. Jednego na część suchą, drugiego na tłustą. Możesz też wybrać kosmetyki do cery mieszanej.

Do mycia powinieneś używać delikatnych żeli nawilżających. Dzięki temu pozbędziesz się nadmiaru sebum (to taki tłusty łój na twarzy) z tłustej części i nie wysuszysz skóry. Twarz powinieneś myć 2 razy dziennie, a następnie nanieść lekki krem nawilżający.

Cera Tłusta U Mężczyzny

Problemem cery tłustej jest sebum produkowane w za dużych ilościach. Twarz pokryta jest cienką warstwą łoju. Cerę tłustą rozpoznasz też po powiększonych porach. Jest też grubsza i ma tendencję do powstawania trądziku. Do zwiększonej produkcji sebum mogą prowadzić: przyjmowane leki, nieodpowiednia dieta, lub stosowanie złych kosmetyków. Winę można zrzucić też na testosteron, który zwiększa ilość gruczołów łojowych.

Jak myć tłustą twarz?


1. Dwa razy dziennie mycie twarzy żelem. Rano i wieczorem. Rano powinieneś umyć twarz, ponieważ przez noc spora ilość sebum zdąży się wytworzyć.

2. Użycie toniku sprawi, że skóra powróci do odpowiedniego PH. Zalecam toniki nawilżające lub delikatnie ściągające.

3. Dwa razy dziennie użyj kremu nawilżającego. Jeżeli masz możliwość, rano użyj kremu matującego, a na wieczór mocno nawilżającego.

4. Stosuj co dwa dni peelingi, które sprawią, że usuniesz martwe komórki, a na ich miejsce powstaną nowe. Powinieneś unikać peelingów z grubymi cząsteczkami. Poszukaj delikatnego produktu, który oczyszcza skórę z martwego naskórka.

Pamiętaj, żeby unikać mocno wysuszających produktów i mydeł. Nie popełniaj popularnego błędu, jakim jest niewystarczające nawilżanie skóry tłustej. Ona też potrzebuje nawilżenia!

Cera Sucha U Mężczyzny

Skórę suchą rozpoznasz po tym, że jest matowa, szorstka w dotyku, i czasem się łuszczy. Skóra jest bardzo cienka i mogą przez nią prześwitywać naczynia krwionośne (czerwone policzki). Jednym z powodów suchości skóry może być poranne golenie. Dermatolodzy zalecają używanie balsamu po goleniu (bez alkoholu), a najlepiej kremu nawilżającego. Skóra sucha jest bardzo podatna na wszelkie zmiany: alkohol, mróz, słońce i wiatr źle wpływają na jej wygląd. Mogą występować zaczerwienienia.

Jak myć suchą twarz?

1. Dwa razy dziennie mycie twarzy żelem. Rano i wieczorem. Rano powinieneś umyć twarz, ponieważ w nocy wytworzy się sebum na twarzy.

2. Użyj toniku, który sprawi, że skóra powróci do odpowiedniego PH.

3. Dwa razy dziennie użyj kremu nawilżającego. W zależności od stopnia wysuszenia kup odpowiedni krem. Te droższe w większym stopniu nawilżą twarz.

4. Stosuj co dwa dni peelingi, które sprawią, że usuniesz martwe komórki, a na ich miejsce powstaną nowe.

Cera normalna u mężczyzny

Cera normalna jest bardzo rzadko spotykana. Jeżeli nie masz żadnych problemów ze skórą, nie masz przebarwień, a skóra jest jędrna, to znaczy, że jesteś szczęśliwym posiadaczem skóry normalnej. Minus jest taki, że najprawdopodobniej to się wkrótce zmieni. Cera u mężczyzny 30+ rzadko bywa normalna, nawet jeśli wcześniej było inaczej. Innymi słowy – teraz masz twarz normalną, ale to najprawdopodobniej się zmieni.

Plusem Twojej skóry jest to, że nie masz ani skrajnych problemów skóry tłustej, ani skóry suchej. To znaczy, że nie musisz martwić się o nadmiar serum, ani Twoja skóra nie błaga o nawilżenie. Nie zmienia to faktu, że powinieneś stosować żele do mycia twarzy dla skóry normalnej, oraz kremy nawilżające 2 razy dziennie. Dwa razy w tygodniu powinieneś sięgnąć też po peeling.

Czy coś może pójść nie tak?

Tak. Jeżeli dobierzesz do pielęgnacji nieodpowiednie kosmetyki, możesz zamiast polepszać, pogarszać stan swojej skóry. Częstym problemem jest rozregulowanie pracy gruczołów łojowych. Zdarza się to zwłaszcza w przypadkach, gdy często zmieniasz kosmetyki, lub stosujesz ich zbyt dużo.

Dzieje się tak dlatego, że naruszasz barierę ochronną skóry. Następstwem tego jest zbyt szybkie uciekanie wody naskórka. Twoja skóra staje się narażona na czynniki zewnętrzne. Twoja skóra pobudza gruczoły łojowe i zaczyna produkować zdecydowanie większą ilość sebum.

Problem występuje nie tylko w przypadku cery tłustej, ale też innych typów cery. Dlatego możesz mieć cerę suchą, a przez dobór nieodpowiednich kosmetyków możesz mieć problemy z sebum.

Podsumowanie

Ważna informacja o kremach nawilżających. Dobrym rozwiązaniem mogą być kremy, które zawierają filtr UV. Dzięki temu Twoja skóra będzie lepiej się czuła w słoneczne dni i skóra się wolniej starzeje.

Mam nadzieję, że teraz wiesz jak ważna jest cera u mężczyzny i dokładne jej określenie. Pamiętam jak kiedyś usłyszałem radę odnośnie idealnej kobiety. “Idealna kobieta odzwierciedla to jaki sam jesteś. Jeżeli chcesz oczytaną dziewczynę, sam powinieneś dużo czytać”. Tak samo jest w tym przypadku. Jeżeli chcesz zadbaną kobietę, sam nie powinieneś używać tylko żelu pod prysznic. Jeżeli chcesz się podobać kobietom, to musisz mieć czystą twarz. Sam chyba nie chcesz brudnej kobiety.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: