Higiena Intymna U Nastolatka

Dziś porozmawiamy o tym, czym jest higiena intymna. Poznałem już Wielu z Was i wiem w jakim przedziale wiekowym osoby mnie oglądają. Przede wszystkim osoby chodzące do szkoły średniej, oraz studenci. Dziś poruszymy temat, o którym w tym wieku nie masz z kim porozmawiać. Wiele osób popełnia błędy w zakresie higieny intymnej, dlatego chciałbym nakierować Cię na lepszą drogę.

Co się kryje pod pojęciem higiena intymna? To jak dbasz o swojego penisa. To jak dbasz o okolice intymne.

U kobiet taki problem nie występuje i nawet młode kobiety starają się o siebie dbać i stosują żele do higieny intymnej. Nasze mamy też stosują odpowiednie środki, natomiast tata, już zdecydowanie rzadziej. Oczywiście są wyjątki, ale zdecydowanie częściej nasz tata jest pewnie przedstawicielem mężczyzny, który uważa, że nie potrzebuje takich rzeczy.

Pojawia się główne pytanie – po co nam jakieś specjalne płyny lub żele? Tutaj sprawa ma się podobnie jak z dbaniem o twarz. Mycie twarzy mydłem bardzo wysusza naszą cerę, tak samo zwykł żel pod prysznic podrażnia nasze okolice intymne, które są bardzo wrażliwe. Poniżej znajdziesz przykład mężczyzny, który ma problem z suchym żołędziem przy penisie. Myje swoje okolice intymne samym żelem pod prysznic (co widać później w komentarzach) i to może być problem.

Jeśli chodzi o mycie, to sytuacja jest banalnie prosta. Użyj zwykłego żelu do higieny intymnej. Bez większego znaczenia jakiego. To uchroni nas przed infekcjami oraz ewentualnymi chorobami. Pamiętajmy oczywiście o ściągnięciu napletka i dojechaniu wszędzie gdzie się da.

Ale higiena intymna, to nie tylko czystość, ale też aspekt wizualny. Włosy, które nam rosną w okolicach penisa często wyglądają nieestetycznie, a co gorsza sprawiają, że się bardziej pocimy i chłoną ten zapach. Włosy na naszym ciele są bardzo chłonne. W momencie, gdy się pocimy, cały ten smród wędruje to włosów łonowych i dosyć mocno możemy śmierdzieć. Dlatego właśnie powinniśmy pożegnać się z włosami nad penisem.

Powinniśmy przyciąć włosy, najlepiej trymerem do ciała. Długość docelowa, to moim zdaniem mniej niż 1 cm. Głównie ze względów wizualnych. Nie powinniśmy sięgać po maszynkę i piankę do golenia, ponieważ po goleniu mogą się pojawić czerwony punkty, które mogą oznaczać stan zapalny, lub zapalenie.

Jeśli chodzi o mosznie, to tam włosy możemy golić nożyczkami, lub jeśli jest ktoś odważniejszy maszynką do golenia. Unikajmy elektrycznych trymerów do przycinana włosów w tamtych okolicach. Aż mnie boli na samą myśl.

Higiena intymna a seks

Przed i po współżyciu należy umyć dokładnie penisa. Umycie przed pomoże nam pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Wyczyszczenie miejsc intymnych po stosunku sprawi, że nie będziemy mieli żadnych infekcji, oraz też pozbędziemy się nieprzyjemnego zapachu.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: