Długie Męskie Włosy Zapuszczanie- najczęstsze pytania

Od kiedy prowadzę serię dotyczącą zapuszczania i pielęgnacji długich włosów, dostaję sporo pytań. Nic dziwnego. Każdy stara się zapuścić długie męskie włosy jak najprędzej, oraz dąży do tego, żeby wyglądały one jak najlepiej podczas zapuszczania. Czasem jednak mogą nam stać na drodze przeszkody.

Jeśli na Twojej drodze stoi przeszkoda i masz jakiś problem z zapuszczaniem włosów, to możesz się śmiało ze mną skontaktować na Instagramie.

1. Jak zmienić Przedziałek?

Problem z przedziałek pojawia się u nieznacznej części mężczyzn. Ich włosy na przestrzeni czasu zostały przyzwyczajone do danego typu fryzury i teraz podczas zapuszczania ich włosy na siłę starają się powrócić do tej fryzury. Przykładem może być to, że mieliśmy wcześniej fryzure z przedziałkiem na środku, a teraz nasze włosy urosły i chcemy zaczes do tyłu. Niestety włosy mają inny plan i wciąż pokazują, że chcą się układać na boki, a nie do tyłu.

W tym przypadku jest to kwestia czasu. Układanie włosów na siłę przy pomocy mocnych kosmetyków jest jakimś pomysłem, ale możemy jednocześnie niszczyć włosy. Najlepiej przeczekać ten czas, lub poświęcić więcej czasu podczas stylizacji, bez używania dużej ilości mocnych kosmetyków.

2. Ile czasu zajmuje zapuszczanie włosów?

Wszystko zależy od Twojej początkowej fryzury. Jeśli zapuszczasz od włosów ściętych na zero, to proces będzie zdecydowanie dłuższy niż jeśli zapuszczasz od fryzury typu undercut. Włosy rosną średnio 1cm miesięcznie. Można przyspieszyć ten proces.

3. Czy moje włosy będą do mnie pasowały?

Nie wiem.

4. Co polecasz stosować na włosy podczas zapuszczania?

Jeśli chodzi o produkty do stylizacji włosów, to polecam coś z mocnym holdem. W moim przypadku layrite cement clay był świetny. Pomocne będę prestylery i puder. Zanim będziemy mieli długie męskie włosy, musimy poczekać parę miesięcy. Dlatego najlepiej jest zaplanować to jakie fryzury będziemy mieli. Lekkie toniki do stylizacji włosów przydadzą nam się kiedy nasze włosy będą już trochę dłuższe.

5. Moje włosy są suche/łamliwe/tłuste

Tutaj mamy dwie opcje. Albo zacząłeś stosować jakiś nowy produkt, którego wcześniej nie miałeś. Albo Twoje włosy są dłuższe i te różne zniszczenia są na nich bardziej widoczne. W zależności od tego jaki masz problem, powinieneś dobrać sobie odpowiednią odżywkę. Twoim przyjacielem będą też różne olejki do włosów, które zadbają o odpowiednią ich kondycje.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: