Dlaczego Twoja fryzura nie zawsze jest świetna- męskie włosy

Ty, ja, Twoi znajomi, wszyscy mamy te dni, w których nasze włosy wyglądają niewyjściowo. Mimo, że zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy żeby nasze męskie włosy wyglądały świetnie, to plan i tak idzie się…

Spoko, nie musisz ścinać włosów na zero, żeby zażegnać ten problem. W tym wpisie opowiem co możemy zrobić żeby zawsze ułożyć nasze włosy tak jak my chcemy, a nie tak jak one chcą.

Zadbaj O Zdrowie

Ta sama zasada tyczy się Twojej cery. Częstym powodem słabej kondycji włosów, lub twarzy jest nieodpowiednia dieta i nawodnienie. Każdy przypadek jest inny i w zależności od tego jaki masz problem, powinieneś poszukać informacji, czego brakuje w Twojej diecie. Na zdrowy wygląd włosów jest sporo suplementów, ale przede wszystkim zadbaj o odpowiednie odżywianie.

Dużo produktów nie zawsze jest spoko

Duża ilość produktów do stylizacji włosów może i zapewni trwałość, ale na pewno odbije się to na aspekcie wizualnym dla naszej fryzury, a często też na jakości naszych włosów. Jeśli brakuje Ci mocy w paście do włosów, to poszukaj czegoś z mocniejszym holdem. Różne długości włosów, potrzebują różnych produktów i mocy. Jeśli zapuszczasz włosy, to przykładowo po 4 miesiącach zapuszczania, produkt którego używałeś na początku może nie wystarczyć.

Zbadaj skład poduktów

Są różne typy włosów. Kręcone, proste, wysokoporowate, niskoporowate, suche itd. Niektóre składniki w Twojej paście mogą negatywnie działać na Twój typ włosów. Przez to są problemy ze swędzeniem skóry głowy, zaczerwienieniami, oklapniętymi włosami lub z przetłuszczaniem. Im naturalniejszy produkt, tym mniej problemów powinieneś mieć.

Nie kładź się do łóżka w mokrych włosów

Prosta sprawa- jeśli pójdziesz spać w mokrych lub wilgotnych włosach, to rano będziesz miał je porozrzucane na każdą stronę świata. Trudno będzie je rano przywrócić do normalności. Jeśli wiesz, że rano będziesz miał mało czasu na ułożenie fryzury, to na pewno nie idź spać w mokrych włosach.

Zbyt często dotykasz włosów

W tym momencie muszę z zawstydzeniem powiedzieć, że to był zawsze mój problem. Lubię przeczesywać włosy, a gdy miałem je krótsze to często przez to niszczyłem sobie fryzurę. Przez częsty dotyk nasze włosy stają się też bardziej tłuste, co wygląda słabo. To jest kwestia wyrobienia nawyku i starania się zaprzestać robić tego. Wiem, że może być trudno :c. Nasze męskie włosy powinny zostać przez nas rano tak ułożone, żeby w ciągu dnia nie było potrzeby układać ich ponownie.

Kiedy następnym razem zauważysz, że Twoja fryzura nie jest doskonała, zastanów się czy, któryś z powyższych podpunktów nie dotyczy Ciebie. Sprawdź też mój filmik, z którego dowiesz się jak mieć zdrowe włosy.

Like this post? Please share to your friends:

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: